logo

ORGANIC STYLE

Аналітики: Європейський ринок органічних продуктів зріс на 8%

Аналітики: Європейський ринок органічних продуктів зріс на 8%

ORGANIC STYLE 20.02.2021  07:55 199

Європейський ринок органічних продуктів за підсумками 2019 року зріс на 8%, до 45 млрд євро. Про це свідчать дані звіту, опублікованого напередодні Дослідницьким інститутом органічного сільського господарства (FiBL).

Площа органічних сільгоспугідь, згідно з дослідженнями FiBL, збільшилася більш ніж на 0,9 млн га у всій Європі і на 0,8 млн га в країнах Європейського Союзу, показавши приріст на 5,9%.

Зокрема, Франція повідомила про приріст на 206 тис. га, Україна — майже на 159 тис. га, Іспанія — на 108 тис. га.

В цілому майже 16,5 млн га сільськогосподарських угідь в Європі вважаються екологічно чистими (в т.ч. ЄС: 14,6 млн га).

Найбільшою країною за площами органічних угідь залишається Іспанія з показником 2,4 млн га. За нею йдуть Франція (2,2 млн га) і Італія (2,0 млн га).

Країна з найвищою часткою органічних земель в світі — Ліхтенштейн. Тут вони займають рекордні 41%. В Австрії, наприклад, всього 26%. І тільки 12 європейських країн мають органічні сертифікати на більш ніж 10% угідь.

Крім площі, збільшується також кількість виробників. За даними FiBL, в Європі налічувалося 430 тис. виробників органічної продукції (+ 2,8%), а в ЄС — майже 343 тис. (+ 5%).

Дослідники також звертають увагу, що європейські споживачі витрачають все більше коштів на екологічно чисті продукти. Загальноєвропейський показник становить 56 євро на людину в рік, але в країнах ЄС — 84 євро.

«Споживчі витрати на органічні продукти на душу населення за останнє десятиліття збільшилися вдвічі», — констатують в FiBL.

За словами відповідальної за збір даних Хельги Віллер, цифри за 2019 рік демонструє багатообіцяюче зростання органічної галузі.

«Крім того, в найближчі роки площа земель під органічним виробництвом зростатиме, щоб досягти мети Green Deal — 25% земель до 2030 року», — говорить вона.

N.B. В погоне за экологическими стандартами нужно быть реалистами, или что ждет украинских аграриев после Green Deal

 

На думку директора IFOAM Organics Europe Едуардо Куоко, для досягнення цієї мети органічний сектор потребує політичної підтримки на всіх рівнях.

«Це включає в себе нормативно-правову базу, адекватне фінансування в рамках CAP — з чіткою підтримкою органічного сектора в національних стратегічних планах дій, і потужний європейський план з органічного сектору, що підтримують конверсію, розвиток ринку і нарощування потенціалу ЄС», — пояснює він.

Тим часом FiBL з нетерпінням чекає консолідованих даних органічного ринку за підсумками 2020 року.

«У минулому році ринок органічних продуктів у багатьох країнах продемонстрував прискорене зростання через пандемію. Якщо ця тенденція збережеться, виробництво і переробка будуть рости, щоб йти в ногу зі стратегією Єврокомісії «від ферми до виделки», — додала ринковий аналітик AMI Дайана Шаак.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram