logo

ORGANIC STYLE

Біопрепарати дозволяють підвищити врожайність до 25% Джерело фото: «БТУ-Центр»

Біопрепарати дозволяють підвищити врожайність до 25%

ORGANIC STYLE 20.01.2019  06:44 774

Напередодні найбільшої виставки органічної продукції BIOFACH ми вирішили дізнатися, яке місце біотехнології займають у вирощуванні сільськогосподарської продукції в Україні та світі. З цим запитанням ми звернулися до генерального директора компанії-виробника мікробних препаратів «БТУ-Центр» Владислава Болоховського.

Згідно міжнародної класифікації Dunham Trimmer, що останні 8 років займається дослідженням світового ринку біоконтролю, усі біопрепарати можна розділити на декілька груп: біодобрива, біостимулятори, біопестициди та макроорганізми. В Україні аграрії та виробники біопрепаратів, зокрема наша компанія, працюють із першими трьома групами. Це насамперед мікробні та ферментні препарати для живлення та захисту рослин, а також оздоровлення ґрунтів.


Джерело фото: Генеральний директор компанії «БТУ – Центр» Владислав Болоховський

Біотехнології сьогодні — це світовий тренд. За різними даними, зростання ринку біопрепаратів спостерігається в світі в середньому на 12-17%. В цілому зараз усі, хто використовує біометод у сільському господарстві, — це люди, які дивляться стратегічно та розуміють, що ми живемо не лише сьогоднішнім днем. Надмірна хімізація, виснаження ґрунтів — це екологічні проблеми, з якими вже стикаються українські аграрії. За даними Міжнародної федерації органічних сільськогосподарських рухів (IFOAM), за площею органічних сільгоспугідь ми на 11-му місці в Європі, а за обсягом внутрішнього ринку органічних продуктів — на 25-му. Отже, органічне виробництво — величезна ніша, яку потрібно займати, і ми готові допомогти в цьому нашим фермерам.

Для України є особливо цікавим той факт, що біопрепарати застосовуються не лише в органічному рослинництві. Глобальна тенденція — це перехід аграріїв, які користуються хімічними ЗЗР, до інтегрованої системи вирощування сільськогосподарської продукції, тобто до ефективного поєднання хімічних і біологічних засобів. Перехід до інтегрованих схем захисту — одна зі стратегічних цілей, визначених ООН. У своїх Цілях сталого розвитку ООН закликає фермерів усього світу робити превентивні заходи (фізичний, біологічний контроль, підбір сталих сортів і агротехнології) і тільки при нагальній потребі використовувати пестициди. Ми, як виробник, намагаємося бути на гребені часу та постійно пропонувати аграріям ефективні біологічні рішення вирощування якісної продукції.

Біопрепарати — це не лише про оздоровлення сільськогосподарських угідь і збільшення урожайності, а й про економіку. Наприклад, корисні ґрунтові мікроорганізми підвищують урожайність до 25% в залежності від культури та регіону, одночасно зменшуючи потребу в добривах. Вони можуть підвищити коефіцієнт поглинання фосфору та калію рослиною. Це допомагає скоротити витрати фермерів на мінеральні добрива та зменшити вплив на навколишнє середовище внаслідок надмірного використання добрив.


Джерело фото: «БТУ – Центр»

«БТУ-Центр» загалом запатентовано близько 50 біопрепаратів. Кожен біопрепарат — це ретельно відібрані штами мікроорганізмів з власного музею компанії фахівцями з понад 30-річним досвідом роботи. Це лінійки для захисту та живлення рослин, оздоровлення ґрунтів, біопрепарати для тваринництва тощо. Всі ці напрацювання ми представимо на двох виставках — BIOFACH у Нюрнберзі 13-16 лютого разом із трейдинговою компанією Kolo GmbH та «Зернові технології» 19-21 лютого в Києві. На виставках будуть присутні наші агрономи, які консультують фермерів і безкоштовно розробляють технології вирощування, враховуючи особливості кожного господарства.

Крім українського ринку, «БТУ-Центр» експортує свою продукцію до Молдови, Білорусі, Казахстану, Болгарії, Литви та інших країн. Наступного року в планах компанії розширити виробництво та склади, що дозволить збільшити виробничі потужності та розвивати експорт.


Для довідки: у 2019 році компанії «БТУ-Центр» виповнюється 20 років. Власні виробничі потужності складають 10 тис. т/рік. Уся продукція зберігається на складах з температурним контролем. На підприємстві працює система сучасних лабораторій. Більше 3 млн га орних земель України обробляються біопрепаратами «БТУ-Центр». Продукція компанії дозволена до використання в органічному землеробстві, що підтверджується міжнародним сертифікатом Organic Standard.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram