logo

ORGANIC STYLE

Думка: Держава має забезпечити виробникам безболісний перехід на органічне виробництво

Думка: Держава має забезпечити виробникам безболісний перехід на органічне виробництво

ORGANIC STYLE 24.08.2020  07:22 111

Невеликим виробникам у період переходу на органічне виробництво дуже важлива державна підтримка. Адже в цей час вони вже повинні платити за сертифікацію і водночас продавати продукцію, яка в собівартості вже дорожча, за звичайними цінами.

Таку думку висловив директор ТОВ «Стодола» Ян Островський під час XXХІV регіонального форуму «Органічна Україна 2020».

«Наша компанія націлена на переробку органічної продукції, й нам було би цікавою підтримка держави в перехідний період наших постачальників — у період, коли вони ще не мають органічної продукції. Саме в цей час така підтримка мотивувала та гарантувала невеликим виробникам безболісний перехід до органічного виробництва», — зазначає Ян Островський.

За його словами, для компанії «Стодола» було би цікаво отримати пільгове кредитування на закупівлю обладнання для переробки органічної продукції.

«Наразі ми робимо це самі, але це сповільнює наш ріст. Якби ми мали можливість отримати дешеві гроші, це стимулювало би розвиток. Також в Україні потрібно формувати культуру споживання органічної продукції. Сьогодні не всі розуміють її переваги, і споживачі мають розмите поняття про органічні продукти», — розповідає Ян Островський.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram