logo

ORGANIC STYLE

Думка: Органічне виробництво є основою кліматичної політики

Думка: Органічне виробництво є основою кліматичної політики

ORGANIC STYLE 02.03.2021  07:22 190

Наразі органічна продукція — це не лише галузь сільського господарства чи торгівля, а й один зі стовпів кліматичної політики.

Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка під час урочистого відкриття Українського національного павільйону ORGANIC UKRAINE BUSINESS HUB на міжнародній виставці органічних продуктів BIOFACH eSpecial 2021.

«Україна йде в ногу з Європейським Союзом, і темпи збільшення площ органічних земель є найвищими в ЄС. Зрозуміло, що у відсотках це малий показник, але в абсолютних цифрах вони співмірні з кількістю земель у країнах з органічними статусами, наприклад, Австрії», — розповідає Тарас Качка.

За його словами, наразі існує три важливих аспекти для розвитку виробництва органічної продукції, яка є ключовою для торгової політики.

«Бюрократичний — це визнання українських механізмів контролю, реєстрів у ЄС. У 2020 році був завершений проєкт із визнання еквівалентності українського насіння. Були великі сподівання, що ми почнемо такий процес щодо органічної продукції. Цього року, сподіваюсь, ми в цьому питанні будемо мати прогрес», — зазначає Тарас Качка.

Він додав, що зараз українська органічна продукція має особливе регулювання та контроль з боку ЄС, тож як виробникам, так і державі потрібно працювати над питанням посилення довіри до української продукції.

«Третій важливий момент — це роль органічної продукції в майбутньому, оскільки вона наразі є одним зі стовпів трансформації у сільському господарстві. Тому що, крім питання використання добрив і пестицидів, найголовнішим важливим інструментом кліматичного переходу є збільшення виробництва і споживання саме органічної продукції», — наголошує Тарас Качка.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram