logo

ORGANIC STYLE

На Черкащині завдяки органічному виробництву планують вирішити проблему деградації грунтів

На Черкащині завдяки органічному виробництву планують вирішити проблему деградації грунтів

ORGANIC STYLE 31.07.2020  07:38 110

За лідируючими позиціями зі збору врожаїв, цьогоріч очікуване валове виробництво зернових становитиме 4,7 млн т, на Черкащині є великі проблеми з деградацією грунтів – ерозія, засолення, заболочення. Лідируюча область в галузі сільського господарства втрачає сільгоспугіддя.

Про це розповів директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Анатолій Яріш під час XXІІІ регіонального форуму «Органічна Україна. Черкаси».

«Згідно з даними досліджень, якими ми оперуємо, за останні 20 років господарської діяльності в області грунти втратили 20% потенційної родючості. Враховуючи це, органічне виробництво має великий потенціал щоб виправити ці негативні тенденції. Також органічне сільське господарство має шанс стати потужним засобом для розвитку переробної галузі», — зазначає Анатолій Яріш.

За його словами, сьогодні в області нараховується 18 сертифікованих органічних виробників. Здебільшого ці підприємства працюють в галузі рослинництва — 6 підприємств, переробні підприємства — 4, виробництво добрив та засобів захисту рослин — 3, вирощування саджанців ягідних культур — 3, бджільництво — 1, та вирощування багаторічних трав — 1 підприємство. В 2015 році на Черкащині діяло лише три сертифікованих підприємства.

«В області частка сільськогосподарських органічних земель становить 0,2% (1,6 тис га) від загальної площі сільськогосподарських угідь. Однією із стратегічних цілей департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА є саме збільшення частки сільськогосподарських земель під органічним виробництвом», — зазначає Анатолій Яріш.

На його думку, серед стримуючих факторів розвитку органічного виробництва - перехід до органічного землеробства, що триває 2-5 років, протягом яких виробник несе збитки, проходження сертифікації за стандартами ЄС, проблеми зі збутом органічної продукції.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram