logo

ORGANIC STYLE

На Хмельниччині зменшлась кількість виробників органічної продукції

На Хмельниччині зменшлась кількість виробників органічної продукції

ORGANIC STYLE 09.09.2020  10:52 102

Ще в 2018 р. Хмельниччина лідирувала за кількістю операторів органічного виробництва. Їх налічувалося 31 та більше 8 тис. га під органічним виробництвом. У 2020 р. спостерігається скорочення виробників до 27.

В департаменті розвитку АПК Хмельницької ОДА відзначають, що є цікавість до органічного землеробства та можливості його ведення і реалізації цієї продукції. Більше того, в Хмельницькій області діє Програма розвитку агропромислового комплексу до 2021 року, де одним із пунктів є підтримка органічного землеробства шляхом компенсації вартості сертифікації. Проте за три роки жодне органічне підприємство не звернулося за такою підтримкою. Тому в 2020 р. в обласному бюджеті на підтримку органічного землеробства кошти не закладені.

В департаменті розвитку АПК відзначають, що в області немає підрозділу чи окремого службовця, який би займався суто органічними виробниками та організаційною роботою з ними, тому й інформація до виробників не потрапила вчасно.

За інформацією ГО «Органічна Україна», із 23-х областей України в 14-ти працюють обласні програми, які включають в себе підтримку органічних виробників, зокрема компенсацію вартості сертифікації.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram