logo

ORGANIC STYLE

На Кіровоградщині статус органічних має понад 15 тис га

На Кіровоградщині статус органічних має понад 15 тис га

ORGANIC STYLE 23.07.2020  07:18 84

Кіровоградська область займає 17 місце в Україні за кількістю господарств, які виробляють органічну продукцію, але при цьому посідає 7 рейтингове місце за площею сертифікованих як органічні угідь — 15153 га.

Про це повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської області Марія Чорна під час ХІХ регіонального форуму «Органічна Україна 2020. Кропивницький».

«Господарства Кіровоградщини виробляють органічні зернові, олійні, розвивають органічне рибництво та ягідництво. Маємо розроблену стратегію на 2021-2027 рр. Одним із напрямів, який буде активно пропагуватися, створення в області кластеру органічного бджільництва та апітерапії. Це буде початком нашої роботи саме в галузі органічного землеробства», — зазначає Марія Чорна.

За її словами, наразі в області діє програма розвитку агропромислового розвитку на 2018-2023 рр і серед основних пріоритетів, які окреслені в даній програмі, зазначена і фінансова підтримка виробництва органічної продукції.

«Зокрема, ми підтримали надання пільгових кредитів на витрати пов’язані з виробництвом органічної продукції, можна сказати на реалізацію бізнес-планів. Розміри її передбачені до 200 тис терміном на один рік і до 500 тис грн терміном до 3 років з відстрочкою повернення суми основного зобов’язання на 1 рік. Цей кредит надається під 5% річних. Але цього року, кошти, які були закладені на програми підтримки бізнесу, були перенаправлені на боротьбу з Covid-19. Тому в 2020 році наші аграрії не зможуть скористатися цим напрямком підтримки», — зазначає Марія Чорна.

Проте вона зазначає, що органічні виробники, які мають статус фермерського господарства, можуть скористатися державною програмою підтримки та отримати безвідсотковий кредит для фермерів у розмірі до 500 тис грн.

«Одним із факторів, які стримують розвиток органічного виробництва — це відсутність підтримки виробників у проведенні сертифікації. Хотілося долучити кошти державної підтримки саме на часткову компенсацію витрат сільськогосподарським дорадчим службам, де широко представлені всі галузі аграрного бізнесу, але серед переліку немає надання послуг у сфері органічного виробництва. Також дуже хотілося щоб аграрії через створення кооперативів могли сертифікуватися і реалізовувати свою продукцію», —  зазначає Марія Чорна.

За її словами на Кіровоградщині нині діє три, і одна в процесі створення, дорадчих служб.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram