logo

ORGANIC STYLE

Органіки назвали больові точки відкриття ринку землі

Органіки назвали больові точки відкриття ринку землі

ORGANIC STYLE 27.02.2021  07:40 259

Виробники органічної продукції з великим хвилюванням очікують відкриття ринку землі, оскільки вбачають кілька проблемних моментів, які можуть виникнути в процесі запуску.

Про це повідомив генеральний директор та засновник ПП «Галекс-Агро» Олександр Ющенко під час відкриття Українського національного павільйону ORGANIC UKRAINE BUSINESS HUB на міжнародній виставці органічних продуктів BIOFACH eSpecial 2021.

«Галекс Агро» одне з перших взяло участь і входить до числа лідерів серед компаній швейцарсько-українського проєкту «Розвиток органічного ринку в Україні». За цей час ми досягли гарних показників, утримуємо 5 тис. ВРХ, весь племінний матеріал високопродуктивного м'ясо-молочного напрямку сименталів завезено з Європи. На заводі переробляємо 40 тис. т молока власного виробництва», — розповів Олександр Ющенко.

За його словами, проблемність відкриття ринку землі насамперед пов’язана з питанням доступності кредитних ресурсів.

«Для органіків потрібна якась альтернатива в кредитуванні, адже при ринкових відносинах цілком зрозуміло, що є люди, які хочуть отримувати вищу оціночну вартість за землю. Може виникнути така ситуація, що підприємство, яке займається органічним виробництвом уже тривалий час, не зможе викупити землю, і власник паю продасть його іншому виробнику, який не займається органікою. Тоді отримаємо так звану «шахматку», і потрібно буде встановлювати межі, які при органічному виробництві повинні складати 6-9 метрів. Хотілося, щоб це було враховано та розроблені механізми прозорого ринку землі, де першочергово врахувати тваринництво та органічне виробництво», — зазначив Олександр Ющенко.

Також він висловив думку, що органічний сектор потребує державної підтримки. Але для цього не потрібно створювати новий проєкт, а варто Україні взяти за приклад європейський досвід.

«Українські виробники органіки до цього часу виживали на власному ентузіазмі, мали лише потужну технічну підтримку від швейцарсько-українського проєкту. Але хотілося мати підтримку на державному рівні», — наголосив Олександр Ющенко.

Визначено суму підтримки для органічних виробників, вона в 2021 році становитиме 100 млн грн, які планується розподілити наступним чином:

- 70 млн грн - субсидії на га 

- 20 млн грн - субсидії на голову ВРХ (включно з птахівництвом)

- 10 млн грн - відшкодування за сертифікацію

Для довідки: ПП «Галекс Агро» створене у 2008 році та представляє вертикальну інтеграцію підприємств — ТОВ «Органік Мілк», ТОВ «Органічний м’ясний продукт», утворюючих виробничу ланку від виробництва органічної продукції рослинництва і тваринництва до переробки органічної сировини на першому в Україні органічному молокозаводі потужністю 30 т/добу.

Компанія має в обробітку майже 10 тис. га. На підприємствах ПП «Галекс Агро» працює 600 осіб.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram