logo

ORGANIC STYLE

Прогноз: У використанні біопрепаратів Україна обжене Європу

Прогноз: У використанні біопрепаратів Україна обжене Європу

ORGANIC STYLE 17.07.2020  06:56 477

Зростання використання біопрепаратів в Україні відбуватиметься швидше ніж в Європі. Вони вже сьогодні використовуються на сотнях тисяч гектарів в Україні і не лише на полях фермерських господарств, але й на землях, які обробляють великі агрохолдинги.

Таку думку висловила комерційний директор компанії «БТУ-Центр» Тетяна Хоменко під час прес-туру на виробничі потужності компанії в м. Ладижин.

«Зараз аграрії рахують економіку і вони бачать де можна зекономити, наприклад, значну статтю витрат складають добрива. Застосовуючи разом з ними мікробні препарати, за рахунок кращої засвоюваності рослинами добрив, можна скоротити витрати на 30%. Такі дані підтвердженні дослідженнями і практичними кейсами від виробників. Тому ми прогнозуємо, що в Україні збільшення використання біопрепаратів буде навіть швидше ніж в Європі», ─ зазначає Тетяна Хоменко. 

За її словами «БТУ-Центр» входить в комітет з відродження грунтів ГО «Органічна Україна», підтримка органічних агровиробників є одним з ключових напрямків діяльності компанії, а розроблені продукти орієнтовані на екологізацію і можливість вирощування здорову їжу. БТУ-Центр пропонує органічним виробникам препарати для захисту і живлення сільськогосподарських культур і оздоровлення грунтів під ТМ «Жива Земля».

«Процес переходу на органічне виробництво доволі не простий, адже не можна замінити пестицид на один біопрепарат. Щоб мати результат потрібно застосовувати комплексну технологію, яка починається з обробки грунту та насіння, використання антистресових препаратів в період вегетації рослин проти кліматичних та пестицидних факторів. До речі, антистресові препарати займають чільне місце в різних технологіях. Потім ─ живлення мікродобривами моно- і комплексними компонентами, а завершується цикл керованим розкладання поживних решток з яких потрібно отримати і накопичити в грунті поживні речовини для наступного циклу», ─ розповідає Тетяна Хоменко. 

За словами генерального директора групи компаній «БТУ-Центр» Владислава Болоховського, розвиток органічного виробництва в Україні гальмує відсутність державної підтримки органічної галузі.

«Якщо в Європі виробники мають дотації, то українські фермери їх позбавлені. А для переходу на органічне виробництво потрібна підтримка, зміна філософії та технологій виробництва», ─ зазначає Владислав Болоховський.

До речі, у 2019 р технологіями органічного виробництва фахівців БТУ-Центр скористалися 93 господарства. Експерти розробляють технологічні карти і надають безкоштовні консультації виробникам органічної продукції.


Для довідки: У 2019 році компаныя «БТУ-Центр» стала першою українською компанією, яка стала членом Міжнародної асоціації виробників засобів біоконтролю (International Biocontrol Manufacturers Association, IBMA).


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram