logo

ORGANIC STYLE

Шайтанова ягода від Famberry

Шайтанова ягода від Famberry

ORGANIC STYLE 27.08.2019  10:54 148

На Запоріжжі знаходиться найбільший кизиловий сад в Європі. Його площа становить 14 гектар, де росте 12 тисяч дерев. Запорізьку ягоду вже можна купити в київських супермаркетах.

Про це повідомляє Укрінформ.

Кизиловий сад був закладений в Новому в 2013 році. 

«Раніше там був старий сад. За ним ніхто не стежив, 20 років, він був занедбаним. Старі дерева прибрали, нові висадили. Зараз площа саду становить близько 14 га, в ньому росте 12 000 дерев», – розповідає фермер Сергій Ольшанський.

Він вирішив вирощувати органічний кизил, тобто без використання хімічних добрив, через що дерева вимагають особливого догляду.

«Буває і хворіють. Одного разу довелося висаджувати 3000 нових молодих дерев», – зізнається засновник саду і додає, що зараз всі дерева прижилися і дають урожай.

Кизилову продукцію: компоти, варення, морс, соуси, пастелу реалізовують під торговою маркою Famberry. В цьому році вперше запорізьку ягоду можна побачити на прилавках супермаркетів «Гуд Вайн», «Новус» та «Ашан».

Кизил називають шайтановою ягодою або чоловічою ягодою, він має безліч лікувальних властивостей. Тому у планах Сергія Ольшанського налагодити виробництво настоянок, вина, а також застосовувати кизил в медицині і косметології.

 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram