logo

ORGANIC STYLE

В Данії кілограм органічної картоплі коштує 200 євро

В Данії кілограм органічної картоплі коштує 200 євро

ORGANIC STYLE 06.05.2019  08:31 318

Поки в Україні на травневі свята всі активно садили картоплю, в кінці квітня в Данії вже зібрали і продали перший в цьому році урожай органічної картоплі. Її виростили кілька фермерських господарств на острові Самсі.

Данія займає перше місце в світі за популярністю органічних продуктів - на них припадає близько 10% всіх продуктів, які купують датчани.

Як повідомляє Еuro-pulse, новий урожай органічної картоплі купила група компаній, якій належить кілька датських мереж супермаркетів і продуктових бутиків. За урожай в 24 кілограми вони заплатили понад 4,8 тисячі євро, тобто приблизно по 200 євро за кілограм. Нова картопля буде продаватися в елітних продуктових бутиках, які претендують цього року на національну нагороду для кращих магазинів фруктів і овочів Frugt- og Grøntprisen.

Така висока вартість картоплі пояснюється тим, що виростити її було складніше, ніж звичайну. Картоплю висадили в грунт на початку березня, а щоб домотися потрібної температури, використовували спеціальне покриття для теплиць, яке акумулювало сонячне тепло і світло. До того ж поливали картоплю спеціально підігрітою водою з живильним розчином - щоб не промерзгрунт, а картопля краще засвоювала корисні речовини. При цьому використовувалися тільки натуральні добрива і ніяких пестицидів.

 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram