logo

ORGANIC STYLE

Житомирщина є лідером з виробництва органічних ягід в Україні

Житомирщина є лідером з виробництва органічних ягід в Україні

ORGANIC STYLE 30.09.2020  11:03 66

Житомирщина — лідер із виробництва органічних ягід в Україні, і за площами займає друге місце на європейському ринку.

По це повідомив перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко під час регіонального форуму «Органічна Україна 2020. Житомир». 

«Житомирська облдержадміністрація всіляко підтримує розвиток органічного виробництва в області, адже це сприяє формуванню здорової нації. І саме виробництво не загрожує навколишньому середовищу. Це в свою чергу створює сприятливі умови для ділових інвестицій та збільшення внеску сільського господарства в розвиток економіки у Житомирській області й в Україні в цілому», — розповідає Володимир Федоренко.

Він повідомив, що на сьогодні в Житомирській області спостерігається тенденція щодо щорічного збільшення площ під органікою, що наразі складає 24805 га, або 9% усіх сертифікованих площ України, та постійне розширення асортименту виробництва органічної продукції. Для органічних виробників у обласній програмі закладені кошти на відшкодування вартості сертифікації.

За його словами, найбільшим органічним підприємством області є «Галекс Агро», яке має замкнений цикл виробництва та постачає продукцію не лише на внутрішній ринок, але й експортує її.

«На Житомирщині також щорічно збільшуються площі під ягідними господарствами. Найближчим часом у планах компаній — розширення ягідних плантацій, що дозволить за показником виробництва ягід стати лідерами в Європі. Це — великий потенціал», — зазначає Володимир Федоренко.

Він підкреслив, що без державної підтримки в органічному виробництві не обійтися, і є сподівання, що вона буде збільшуватися.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram